Opłaty
Procedura pobierania opłat w Przedszkolu Nr 225
Podstawa prawna:
I. Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opieka nad dziećmi w wieku 3-6 lat i powyżej realizowane jest w przedszkolu w godzinach jego pracy 7.00-17.00
Podstawa prawna:
UCHWAŁA NR XLIX/1205/2017 RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z dnia 25 maja 2017 r. w sprawie czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych
Od 1 września 2017 r. zgodnie z powyższą uchwałą nauczanie, wychowanie i opieka w przedszkolach warszawskich jest bezpłatna.
II. Opłata za wyżywienie:
Podstawa prawna:
art. 31 w związku z art. 11a ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446, z późn. zm.1) ) oraz art. 106 ust. 3, 5 i 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949)
ZARZĄDZENIE NR 1302/2017 PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z dnia 3 sierpnia 2017 r. w sprawie ustalenia warunków korzystania ze stołówek w przedszkolach i szkołach m.st. Warszawy oraz upoważnienia dyrektorów szkół i przedszkoli do zwalniania z opłat za posiłki
- Rodzice ponoszą opłatę za żywienie w przedszkolu.
- Dzienna stawka żywieniowa ustalana jest przez dyrektora na podstawie zasad wydanych przez organ prowadzący przedszkole.
- Dzienna stawka żywieniowa uzależniana jest również od aktualnych cen produktów żywnościowych i obecnie wynosi 12 zł.
- Dziecko może korzystać w przedszkolu z następujących posiłków:
- a) jeżeli czas pobytu dziecka zgłoszony jest w godz. 7-17.00 dziecko korzysta z trzech posiłków: śniadanie, obiad i podwieczorek,
- b) jeżeli czas pobytu dziecka zgłoszony jest w godz. 7-13.00 dziecko korzysta z dwóch posiłków: śniadanie, obiad.
- Rodzice dnia 1. września zgłaszają w jakich godzinach stale w danym miesiącu będzie w przedszkolu przebywało dziecko, a tym samym z ilu posiłków będzie korzystało (uwaga: zmiana godzin pobytu dziecka, a tym samym odpłatności za posiłki możliwa jest tylko w jednostkach miesięcznych). Jeżeli czas pobytu ulegnie zmianie należy zgłosić ten fakt do kierownika gospodarczego i do nauczycieli grupy pod koniec miesiąc poprzedzającego miesiąc od którego następuje zmiana.
- Miesięczna opłata ustalana jest na podstawie ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu, który rejestrowany jest przez system elektroniczny.
- Za żywienie rodzice wnoszą opłatę „z dołu” za cały miesiąc do 10 dnia każdego miesiąca na konto bankowe. W następnym miesiącu opłata jest pomniejszana o kwotę będącą iloczynem zgłoszonych dni nieobecności dziecka w poprzednim miesiącu razy dzienna stawka żywieniowa.
- W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu opłaty za żywienie nie pobiera się pod warunkiem, że rodzic/opiekun prawny poinformuje przedszkole o nieobecności dziecka i przewidywanym czasie jej trwania najpóźniej w pierwszym dniu nieobecności do godz. 9:00. W przypadku nie zgłoszenia nieobecności rodzic ponosi koszt żywienia za pierwszy dzień nieobecności dziecka.
- Nieobecność dziecka w przedszkolu rodzic/prawny opiekun może zgłosić:
- wpisem do zeszytu korespondencji wyłożonym w szatni przedszkola u pracownika szatni,
- telefonicznie do godz. 9:00 danego dnia nieobecności,
- osobiście u nauczyciela grupy (np. w przypadku, gdy rodzic wie wcześniej o terminie nieobecności dziecka).
- Opłatę wnosi się przelewem na podane przez kierownika gospodarczego konto bankowe należące do przedszkola:
- NUMER RACHUNKU BANKOWEGO do wpłat za żywienie:
- 45 1030 1508 0000 0005 5059 0077 w City Bank Handlowy S.A.
- W tytule wpłaty podajemy:
- imię i nazwisko dziecka oraz Przedszkole nr 225.
- NUMER RACHUNKU BANKOWEGO do wpłat za żywienie:
- Kierownik gospodarczy do 6 dnia każdego miesiąca informuje rodziców o wysokości opłat które należy wnieść w danym miesiącu. Informacja ta jest przesyłana na podany przez rodziców adres poczty elektronicznej lub poprzez włożenie wydruku papierowego do przegródki dziecka w szatni.
III. Wpłaty na fundusz rady rodziców:
Podstawa prawna:
art. 80 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949)
- W celu wspierania działalności statutowej przedszkola rada rodziców gromadzi fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł. Zasady wydatkowania funduszy rady rodziców określa regulamin rady rodziców. Fundusze przechowywane są na odrębnym rachunku bankowym rady rodziców.
- Rodzice wpłacają do 10 dnia każdego miesiąca na konto bankowe dobrowolną comiesięczną składkę w wysokości zadeklarowanej na początku roku szkolnego.
- NUMER RACHUNKU BANKOWEGO do wpłat na fundusz rady rodziców:
- 15 1240 1053 1111 0010 9941 7500 w Banku Pekao
- W tytule wpłaty podajemy:
- imię i nazwisko dziecka.
- NUMER RACHUNKU BANKOWEGO do wpłat na fundusz rady rodziców:
IV. Wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci na terenie przedszkola są bezpłatne i są finansowane przez m. st. Warszawa oraz z innych źródeł zewnętrznych.
Procedura dochodzenia należności w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty – Ochota m. st. Warszawy w przypadku braku wpłat rodziców lub prawnych opiekunów za pobyt i żywienie dzieci w przedszkolach i szkołach prowadzących stołówki szkolne
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 11-09-2020 - Edycja treści
- 28-11-2019 - Edycja treści
- 05-03-2019 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 167